Haber

Elazığ’da depremzedeler için sıcak yemekler kaynıyor

Kahramanmaraş ve Elazığ’da meydana gelen depremler sonrası evlerini terk etmek zorunda kalan yaklaşık 1.700 afetzede Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalır. Burada depremzedeler için günde 3 öğün yemek kaynıyor.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından depremzedeler Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan yurtlarda misafir edilmeye başlandı. Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu’nda hayatta kalan 1.700’den fazla kişi depremden etkilenirken, yemekhanede 23 işçi ve 2 diyetisyen görev başında. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri olarak günlük olarak hazırlanır ve servis edilir. İşletmecinin yönlendirme ve kontrolü yine il müdürlüğü tarafından yapılır.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İl müdürlüğümüz olarak depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş ve çevre illerden gelen depremzedelerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli gayreti gösteriyoruz. Burada çalışanlarımızın ve işletmecilerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli çabayı gösteriyoruz.“Yeme-içme saatleri dışında yemekhane temizliğinin hijyen açısından da büyük bir emek ve emek var. Misafirlerimizin depremzede olması için büyük bir emek ve ekstra özen gösterilmesi gerekiyor bu nedenle biz kurum olarak tüm yoğunluğumuzu buraya aktarıyoruz. İnşallah bu zor dönemi hep birlikte atlatacağız” dedi. – ELAZIĞ

bayramorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu