Haber

FETÖ soruşturması kapsamında 8 şüpheli yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturmalar kapsamında 8 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturmalar çerçevesinde, FETÖ/PDY terör örgütünün örgütsel iletişim modelinin, ankesörlü telefon, kiosk gibi sabit hatlardan ardı ardına yapılan aramalar olduğu belirlendi. Kara, Deniz ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 1 astsubay görevde ve terhis edilmiş bir subay. Aralarında istifa eden 6 eski askerin de bulunduğu şüphelilerin kimlikleri belirlendi. Soruşturma kapsamında, askeri okullara giriş sınavında örgüt mensuplarını askeri okullara yerleştirmek için kullanılan kodlama bilgilerine sahip olduğu tespit edilen 3’ü kapalı askeri okul öğrencisi, 1’i ihraç edilen olmak üzere toplam 11 şüpheli de hedef alındı. Terör örgütünün gizli askeri yapısı içinde gizli imam olduğuna dair açıklamalarda bulunan öğretmen. Operasyon düzenlendi.

8 şüpheli yakalandı

İstanbul merkezli 8 farklı ilde 11 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyon sonucunda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise devam ettiği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu