Haber

Bunu vurgulayarak söyledi! Vincenzo Montella, Almanya’nın zaferini tek bir nedene bağlıyor

Almanya’yı deplasmanda mağlup eden Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, tarihi galibiyetin ardından değerlendirmelerde bulundu.

“KENDİ EVİMİZ GİBİYİZ”

Maçı değerlendiren teknik adam, “Böyle bir galibiyet aldığımız için gerçekten çok mutluyum. Almanya’da 72 yıldır kazanamadık. 18 yıldır Almanya’yı yenemedik. Kazandığımız için gerçekten gurur duyuyorum. İnanılmaz güzel bir sonuç aldık. Halkımız adına da çok mutluyum. Bizi kendi evimizdeymiş gibi oynattılar.” “Bir sonraki maçta başımız belaya girecek. Ligde birinci olmak istiyoruz. Bunun için çalışmalara hemen başlayacağız. Ama dediğim gibi taraftarlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Zaferi Türk milletinin savaşçı ruhuna ve milliyetçi kimliğine bağlayan başarılı teknik adam, “Tüm detaylara baktığınızda futbolcuların ruhuna dokunmak en önemli şey. Futbolcularımızda Türk ruhu var. Türk milleti, bu sadece milli takımla ilgili bir şey değil, yüzyıllardır öne çıkan bir ruhtur, bunu yapıyoruz.” Bunu sahada gösteriyoruz. Biz çok çalışıyoruz ve onlar da bunu çok iyi uyguluyorlar. Kendi milliyetçi duygularını yansıtan bir durumla karşı karşıyayız. Mesela ilk yarının çok başında gol yedik. Ama asla pes etmeyen bir ruhtan bahsediyorum. Çocuklarımızın hepsinde bu var. Onlar sayesinde bu sonuçları alabiliyoruz. Teknik ve taktik anlamında her şeyi bilen, gören oyuncularımız var. Asıl farkı yaratan şey takım ruhu ve milliyetçilik ruhudur. Çocuklarımız sahadaki kötü anlarda bile sahaya ruhlarıyla kendilerini ortaya koyabiliyorlar. Bu harika bir detay. Bu milliyetçilik duygularıyla hareket eden futbolcularımla gurur duyuyorum. Bu çok değerli bir detaydır dedi.

“BU TÜRKİYE’NİN DNA’SINDAKİ BİR ŞEY”

Son olarak rakibin kalitesine vurgu yapan Montella, “Bu Türkiye’nin DNA’sında olan bir şey. Bugün asla pes etmeyeceğimizi vurguladık. 1-0 geriye düşmemize rağmen maçı bırakmadılar ve istediler. Zaferi kazandık ve Almanya’yı yendik. Almanya bir sonraki Avrupa Şampiyonası’na katılacak.” “Türkiye’de öne çıkan takımlardan biri olacaklar. Onları yendik ve çok memnunuz. 2 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve burada milliyetçilik duygusunun ne kadar yüksek olduğunu biliyorum. O yüzden çok değerli.” Oyuncularımı böyle görmekten ve bu ruhu her zaman sahaya yansıtmaktan gurur duyuyorum.” Sanki konuşuyordu.

merkez-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu