Teknoloji

Bethesda, Starfield’daki Kayıp Oyuncuyu Andı

Oyun dünyasından her türlü haber geliyor. Bazıları bizi sevinçten havaya uçurur, bazıları gözyaşlarına boğulur, bazıları ise hüzünlendirir. Acılı kısma Alex Hay isimli aktörün yürek burkan hikayesi giriyor. Bethesda, ölen oyuncusunu Starfield’da ölümsüzleştirmeyi planlıyorunutmadı.


İlginizi Çekebilir:  Starfield İnceleme Puanları Açıklandı


Bildiğiniz gibi başlangıçta geçen yılın kasım ayında vizyona girmesi beklenen Starfield ertelenmişti. Bugün prestijiyle Premium sürüm sahiplerine açılmıştır. Erteleme haberinin ardından subreddit sayfasına giderek oyunun çıkış tarihiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Başlığında oyunu oynayamayacağı ifadelerine yer veren Hay, projeyi yıllardır takip ettiğini, ertelendiğini öğrendiğinde ise oynayamayacağını düşündüğü için üzüldüğünü belirtti. Oynat. Öyle ki eylül ayında akciğer kanseri tedavisini bıraktı ve sabırsızlıkla beklediği Starfield’ın ertelenmesiyle hayal kırıklığına uğradı. Mesajı yazdığı sırada palyatif bakım altında olduğunu ve ailesi tarafından bakıldığını ekleyen Alex Hay, Xbox oynamanın kendisi için mükemmel bir kaçış yolu olduğunu ancak altı ay daha dayanmasının mümkün olmadığını da yazdı: ve diğer kullanıcılardan onun yerine oynamalarını isteyerek mesajını bitirdi.

Bu açıklamadan tam sekiz gün sonra, yani 16 Mart 2023’te Alex Hay, verdiği büyük yaşam mücadelesini kaybederek kansere yenik düşerek vefat etti.

Bu üzücü haberin ardından birçok kullanıcı Reddit paylaşımı altında Starfield oyunundaki gemilerinin isminin Alex Hay olacağını söyledi. İçlerinden birine “Ben de orada olacağım!” diyelim. o cevapladı.

Bethesda, Starfield’da Kaybolan Oyuncusunu Unutmadı

Bethesda Softworks, ölen oyuncuyu Starfield oyununda ölümsüzleştirdi. Starfield bahis başlığı altında Reddit kullanıcısı HunterWorld’ün haberine göre oyunda Alex Hay ile ilgili bir not yer alıyor:

“Tüm dostlarıma ve kaşif arkadaşlarıma. Yıldız alanında her zaman seninle olacağım. Seni her zaman seveceğim Alex Hay.

Bildiğiniz gibi Amerikalı yayıncı, Fallout 4 için çıkan Nuka World isimli son genişlemede de benzer bir şey yapmış ve ölen hayranı yapay zekalı bir karakter olarak oyuna dahil etmişti. Ne yazık ki vakit yetersizliğinden dolayı benzer bir durum Starfield için yaşanamadı. Esasen oyunun geliştirme süreci ağustos ayında tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu