Haber

Aydın KYK yurt asansörünün düşmesi sonucu kaç ölüm yaşandı? Işıklı Kız KYK yurdunda son durum ne?

Entelektüel KYK yurduna asansörün düşmesi sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Gündeme gelen haberlerin ardından asansörün düşmesi sonucu kaç kişinin öldüğü merak konusu oldu. Savcılık tarafından kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Aydın Işıklı Kız KYK yurdunda son durum arama motorlarında sorgulanıyor. Peki Aydın KYK yurdundaki asansör kazasında kaç ölü var? Işıklı Kız KYK yurdunda son durum ne? Detaylar haberimizde…

AYDIN ​​KYK YURDU ASANSÖR DÜŞMESİNDE KAÇ ÖLDÜ?

Aydın’da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda arızalanan asansörden çıkmaya çalışan öğrenci sıkışarak hayatını kaybetti. Olayın ardından çok sayıda öğrenci yönetimi protesto etti.

IŞIKLI KIZ KYK YURTUNDA SON DURUM NE?

Aydın Valisi Yakup Canbolat, olayla ilgili yaptığı açıklamada, 15 kişi kapasiteli asansöre 16 kişinin bindiğini, asansörün birinci kattayken kaymaya başladığını kaydetti. Bu arada Vali Canpolat, bir kız öğrencinin panik içinde asansörden çıkmaya çalışırken sıkışarak hayatını kaybettiğini belirterek, “Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülüyor. Olay, müdahale etti. Kurtarılan 15 öğrencinin sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Ekiplerimiz bölgede. “Asansör 21 Eylül’de bakıma alındı. Ancak Emniyet Müdürünün yaptığı inceleme dışında Savcılık olarak idari soruşturma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu