Ekonomi

Altın Fiyatları Yükseldi

Dün dolar kurundaki yükselişe paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde günü 1.673 liradan tamamladı. Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.45’teki prestijle 1.667 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET BEDELİ NE KADAR?

Aynı zamanda çeyrek altın 2 bin 740 liradan, cumhuriyet altını da 11 bin 70 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı şu sıralar yüzde 0,3 artışla 1.920 dolardan işlem görüyor.

PİYASALAR ABD ENFLASYON VERİLERİNE ODAKLANIYOR

Küresel piyasalar, dünya genelinde para politikalarına ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, gözler bugün ABD’de açıklanacak enflasyon verilerine çevrildi. Para piyasalarındaki fiyatlamalara göre Fed’in büyük olasılıkla politika faizini değiştirmeyeceği öngörülürken, ABD’de açıklanacak enflasyon verilerinin söz konusu fiyatlamalardaki oynaklığı artırabileceği belirtiliyor.

MOODY’S’TEN Türkiye YORUMU

Öte yandan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye değerlendirmesinde, ekonomi Politikaların sürdürülmesi ve risklerin azalması durumunda görünümün olumluya dönebileceğini ve not artırımının gündeme gelebileceğini vurguladı. Değerlendirmede, Türkiye’de ortodoks siyasete dönüşün beklenenden daha hızlı gerçekleştiği ve bu durumun karineyi artırdığı kaydedildi. Analistler, söz konusu gelişmelerin Türk lirası varlıklar açısından olumlu olduğunu belirterek, son dönemde toparlanmaya başlayan yabancı faizini desteklemesinin beklendiğini sözlerine ekledi.

1.970 $ ONS ALTINDA DİRENİŞ

Öğleden sonra ABD’de yurt dışında enflasyon ve haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirten analistler, altının ons fiyatında teknik olarak 1.920 doların takviye, 1.970 doların ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

GÜNCEL ALTIN ​​FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu