Haber

Suç videosunu sosyal medyada paylaşan şüpheli İspanya’da yakalandı

Sosyal medyada hata içerikli görseller paylaştığı ve kırmızı bülten kararı aldığı öğrenilen Muhammed Yakut, İspanya’da yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Yakut için iade talebinde bulunacağı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, suç niteliğindeki videoları sosyal medyada paylaştığı tespit edilen Muhammed Yakut hakkında yakalama kararı çıkarılarak kırmızı bülten çıkarılması istendi. Yakut hakkında, ‘nitelikli yağmalamaya teşebbüs’ ve ‘kişisel verileri hukuka aykırı olarak elde etmek ve yaymak’ suçlamasıyla tutuklanma kararı çıkarıldı. Ayrıca şüpheli Yakut hakkında savcılık tarafından kırmızı bülten formu düzenlenerek Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimine gönderildi.

Söz konusu talebe ilişkin Interpol-Europol Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda Interpol Genel Sekreterliği, Yakut hakkında kırmızı bülten kararı yayınladı. Öte yandan şüpheli Yakut’un, Türkiye’ye iade edilmek üzere yakalanması ve yakalanması için başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinin Interpol birimleriyle temasa geçtiği öğrenildi.

Şüpheli Yakut’un İspanya’da yakalandığı ve savcılığın Yakut için iade talebinde bulunacağı öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu