Haber

Ömer Çelik’ten Fazıl Say açıklaması: Kınıyoruz

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar sürüyor…

Bu çatışmalar sırasında savaşa giren ve Gazze’ye bomba atan İsrail’e dünya tepki gösteriyor.

İsrail’in vahşi saldırılarına da tepki gösteren isimlerden biriydi.

Fazıl Say’ın paylaşımları konser takviminin yer aldığı İsviçre’de ve organizasyon şirketi Migros’ta rahatsızlık yarattı.

Fazıl Say, konserlerinin iptal edildiğini sosyal medya hesabından paylaştı. Say’ın paylaşımının ardından AK Parti’den bir açıklama geldi.

“Kınıyoruz” açıklamasını

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çelik, açıklamasında şunları söyledi:

Karanlık bir zihniyet sanki medeniyetin tüm değerlerini yok etmek istiyormuş gibi, İsrail’in insanlık dışı saldırganlığına karşı çıkan, barışı savunan üniversite öğrencilerini, aydınları, yazarları, sporcuları ve sanatçıları hedef alıyor.

Bu bağlamda, İsrail’in Filistin’e yönelik insanlık dışı baskınlarına karşı çıkan fikirleri nedeniyle sanatçımız Fazıl Say’ın Avrupa’daki konserlerinin iptal edilmesini kınıyoruz.

“Bu ağların hedefinde olmak her sanatçı için bir onurdur.”

Daha önce dünyada prestijli görülen bazı medya organları, utanç verici amaçlarla billboardlara dönüştürüldü. Bu ağların hedefinde olmak her sanatçı ve aydın için bir onurdur.

Sayın Fazıl Say’ın, temiz sivilleri koruyan, Netanyahu’nun kanlı politikalarına karşı çıkan, herkes için adil bir çözüm için çabalayan Sayın Cumhurbaşkanımızın barış odaklı yaklaşımını desteklemesi takdir edilmesi gereken bir durumdur.

“Bütün değerleri yok etmek istiyorlar”

Bütün dünyanın barbarlığa, saçmalığa teslim olmasını isteyen karanlık zihniyet, barış isteyen herkesi susturmak istiyor. Silahlarına susturucu takan katiller gibi herkesi öldürmek istiyorlar.

Rusya-Ukrayna savaşını mazur gören aynı karanlık eylemler, üniversitelerde Dostoyevski derslerinin yasaklanmasından Rus orkestra şefinin görevden alınmasına kadar Nazilerin kitap yakmalarını anımsatan kötülüklere yol açmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu